• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro žáky budoucích 1. ročníků a primy v roce 2024/25: Schůzka s rodiči žáků primy se koná 17.6. od 16:30 hod. Schůzka s rodiči žáků čtyřletého studia se koná 18.6. od 16:30 hod.  

Kariérní den na Gymnáziu Děčín

Studenti maturitních ročníků ukončili první pololetí školního roku projektovým dnem. Kariérní den pro ně ve spolupráci se školou připravila Agentura Czech-us.

Na projektu kariérního poradenství se podílela řada organizací a firem, které v přípravné fázi vyvěsily škálu pracovních pozic v různých oborech (IT, marketing, obchod, služby, administrativa). Maturanti se online hlásili na publikované „virtuální pozice“ a zaslali předem životopisy v české i anglické verzi a motivační dopisy. Z místních firem se představila Podmokelská obchodní a.s. RYKO, která poskytla hned tři pozice. Další místa nabízely Brainstorm Magazine, Institut rozvoje kompetencí, ČSOB a samozřejmě Agentura Czech-us.

Zástupci ČSOB nachystali užitečný workshop, během kterého se studenti dozvěděli, jak se připravit na výběrové řízení, na osobní setkání se zaměstnavatelem, jak nezapadnout mezi ostatními kandidáty. Získali tipy, jak napsat skvělý životopis, aby byli co nejvíce zapamatovatelní, a jakých chyb se vyvarovat. Každý student si na vlastní kůži vyzkoušel skutečný pracovní pohovor pod vedením zkušených personalistů. Na dalším stanovišti absolvoval pohovor v angličtině, zjistil svoji úroveň cizího jazyka, ale také co a jak zlepšit. S každým maturantem byl rovněž konzultován jeho životopis. Stánek Czech-us nabídl posluchačům během rozhovoru poutavé informace o studijních a pracovních možnostech v zahraničí.

Po ukončení pohovorů následovalo vyhodnocení a zpětná vazba od jednotlivých zaměstnavatelů, personalistů. Studenti si odnesli užitečné kontakty, řadu propagačních pozorností a ti nejúspěšnější v jednotlivých skupinách i věcné dary.

Děkujeme všem zúčastněným studentům za seriózní přístup, firmám a organizacím za spolupráci na projektovém dni, který pomohl studentům nahlédnout do reálné budoucnosti.

Foto

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru