DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Termíny opravných zkoušek
    Podzimní termín ústní maturitní zkoušky: 11. září 2019 7:45. Opravné zkoušky se konají 29. srpna 2019.

Francouzský jazyk

Členové předmětové komise

Jméno a příjmení Tel. číslo E-mail
Mgr. Taťána Altová 412 704 141 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Klára Černá 412 704 155 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

O předmětu

Francouzský jazyk, jeden z jednacích jazyků EU, je možno na naší škole studovat jako druhý cizí jazyk od tercie. Ve všech ročnících jsou podle ŠVP francouzštině věnovány 3 hodiny týdně. Studenti 3. a 4. ročníků si mohou dle zájmu zvolit také dvouhodinový seminář Konverzace ve francouzském jazyce.

Učitelé francouzštiny pořádají pravidelně školní kolo olympiády ve francouzském jazyce a posílají ty nejúspěšnější do krajského kola. Každoročně připravují kulturní vystoupení ve francouzštině Présentation en français ve Francouzském institutu v Praze. Vybraní studenti absolvují jednou ročně exkurzi v mediatéce a besedují s představilteli Francouzského institutu. Dle nabídky Salesiánského divadla v Praze navštěvují pravidelně francouzské divadelní představení. Nejatraktivnějším počinem francouzštinářů je od roku 1997 pravidelně se opakující mezinárodní výměnný pobyt studentů s partnerskou školou Lycée Monge - Chauvinère v Nantes ve Francii. Studenti a učitelé přijíždějí do českých/francouzských rodin, absolvují společně exkurze, účastní se kulturních akcí, připravují výstavy a pořádají turnaj v bowlingu.

Používané učebnice

Pro první dva roky studia se používá na nižším i vyšším gymnáziu řada učebnic Le français entre nous z nakladatelství Fraus. V dalších dvou ročnících víceletého i čtyřletého studia se navazuje učebnicí Quartier libre 2 z nakladatelství Klett, která připravuje studenty na společnou část maturitní zkoušky z francouzštiny a zkoušku DELF. Nejpokročilejší studenti (septima, oktáva) pokračují podle učebnice Civilisation en dialogues z nakladatelství CLE International, která umožní zájemcům skládat profilovou maturitní zkoušku z francouzského jazyka. V současné době 3. ročníky čtyřletého studia testují učebnice Èdito (vydavatel Hatier Didier). Všechny používané učebnice objednává škola hromadně.

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru