• Kariérní den 2024
  Kariérní den 2024
 • Projektový den 2024
  Projektový den 2024
 • Berlin 2024
  Berlin 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • -
  Informace pro uchazeče přijímacího řízení v roce 2023/24: Místo konání přijímací zkoušky neovlivňuje pořadí škol uvedené na přihlášce.

Anglický jazyk

Členové předmětové komise

 
Jméno a příjmení Tel. číslo E-mail
Mgr. Jitka Němcová 412 704 148 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Olga Česneková 412 704 148 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Milena Kmochová 412 704 146 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Šárka Opatová 412 704 146 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jan Lajbl 412 704 144 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Dagmar Tvrdíková 412 704 146 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Martin Kolář 412 704 145 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Kateřina Vokálková 412 704 148 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Bc. Michal Pešek 412 704 147 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zuzana Černá 412 704 144 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

 

 

 

 O předmětu

Anglický jazyk se na škole vyučuje ve všech ročnících osmiletého i čtyřletého studia. Žáci primy, sekundy, kvinty a oktávy víceletého studia, prvních a čtvrtých ročníků čtyřletého cyklu mají podle ŠVP danou čtyřhodinovou týdenní dotaci, ostatní ročníky mají tři hodiny týdně. V posledních dvou letech studia si studenti mohou zvolit dvouhodinový seminář zaměřený na reálie anglicky mluvících zemí a seminář, který je připravuje na zkoušky k získání mezinárodně uznávaných certifikátů FCE a CAE.

Studenti se každý rok účastní olympiády v anglickém jazyce a jsou úspěšní ve vyšších kolech, pravidelně se zapojují do mezinárodní online-soutěže Angličtinář roku a do překladatelské soutěže Juvenes Tranlatores. Pro žáky vyššího gymnázia jsou pořádány zájezdy do divadla na anglicky mluvená moderní představení autorů klasických děl zpracovaných společností TNT Theatre Britain. Školu každoročně navštěvuje divadelní společnosti British Educational Theatre BEAR, která zábavnou formou představuje například historii Velké Británie nebo anglickou literaturu. Pro žáky nižšího gymnázia se staly již tradiční týdenní zájezdy do Anglie spojené s jazykovým kurzem. Pro studenty vyššího gymnázia jsou poznávací zájezdy do Velké Británie pořádány každým druhým rokem.

Ke zkvalitnění výuky angličtiny přispívá mimo jiné jazyková učebna vybavená audiozařízením pro poslech do sluchátek a nácvik rozhovorů ve dvojicích a učebny vybavené interaktivními tabulemi. Využívány jsou rovněž anglické časopisy Bridge a Gate, které si mohou studenti dle zájmu objednat. Vyučující i studenti se průběžně zapojují do mezinárodních projektů.

Používané učebnice

Pro výuku angličtiny na nižším gymnáziu se používají učebnice Project 4th edition z nakladatelství OUP. Studenti vyššího gymnázia pracují s učebnicovou řadu New Success z nakladatelství Pearson. Základní publikací pro seminář anglického jazyka (SAJ) je English Grammar in Use. Všechny učebnice objednává škola hromadně.

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru