• Projektový den
    Projektový den
  • Kariérní den
    Kariérní den

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Vybraní studenti 1. ročníků se každý rok účastní mezinárodní internetové soutěže INTERSTENO v psaní na klávesnici.  Soutěž se sestává z desetiminutového opisu s penalizací 50 úhozů za neopravenou chybu. Za úspěšné jsou považovány práce s 200 úhozy za minutu s přesností 99 %. Letošního ročníku se  opisu textu v mateřském jazyce zúčastnilo v různých kategoriích celkem 1096 soutěžících, z nichž 232 bylo diskvalifikováno.

Naši prváci - Tomáš Rychtařík /C1B/, David Kroutil /C1C/, Veronika Špejrová /V5A/, Kamila Simurníková /V5A/ a Čeněk Dunovský /V5A/ - se v konkurenci z celého světa rozhodně neztratili, všichni splnili daná kritéria a obdrží prestižní diplom od Mezinárodní federace pro zpracování informací.  O nejlepší letošní výkon se v juniorské kategorii postaral Tomáš Rychtařík se svými 297 úhozy za minutu.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Intersteno

Okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6, Z8

Kategorie Z6

5. místo - Anna Karhanová (prima)

Kategorie Z8

3. místo - Vít Brůna (tercie)
6. míasto - Tomáš Michl (tercie)

Technologická olympiáda

Dne 24.3. se na našem gymnáziu konalo online kolo Technologické olympiády 2023. Letošním školním roce se zúčastnilo 603 tříčlenných týmů. Úspěšní řešitelé (prvních 25 týmů v republice) se již těší na následující kolo v Praze, kde budou pracovat na daných projektech. Autoři nejlepšího projektu mají možnost studovat na ČVUT bez skládání přijímacích zkoušek 
Olympiáda se od té klasické fyzikální lišila ve více aspektech. Hned prvním bylo, že jsme pracovali ve skupinách a měli přístup k internetu. Žádné memorování si vzorečků nebylo potřeba, spíše logické přemýšlení a schopnost porozumět odbornému textu. Některé úlohy byly opravdu složité na vyřešení a určitě bych tuto olympiádu nepovažovala za “dávačku”. 

Náš nejlepší tým Czech Špek 6: Return of the Špek se umístil na 60. místě s 18 body a druhý nejlepší tým Gurmáni123xd se umístili na 118. místě se 17 body. 
Jsme vděční za tuto zkušenost a těšíme se na příští rok, kdy už budeme vědět, co nás čeká.

Technol olymp 3 Technol olymp 2

Technol olymp 1

Okresní kolo Pythagoriády

V úterý 22. 11. 2022 proběhlo v Děčíně okresní kolo Pythagoriády, do kterého v letošním školním roce postoupilo z naší školy rekordních 27 žáků. Ve všech čtyřech kategoriích se našim žákům podařilo obsadit některé z prvních tří pozic.Všem zúčastněným patří velká pochvala.

Kategorie Z6

2. místo Ondřej Vyskočil

Kategorie Z7

3. místo Maxim Beaver

Kategorie Z8

1. místo Alžběta Plachá

2. místo Zuzana Mališová

3. místo Vít Brůna

Kategorie Z9

1. místo Ondřej Pánek

2. místo Dorian Balon

3. místo Alice Makevich

Olympiáda v českém jazyku kategorie I, II

Během prosince se konala školní kola v obou kategoriích Olympiády v českém jazyku. 

 

 

Strana 1 z 25

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru