• Kariérní den 2024
    Kariérní den 2024

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Studenti děčínského gymnázia pořádají happening „Otočíme Komenského 2023“

Happening Otočíme Komenského podpoří myšlenku revitalizace Komenského náměstí v Děčíně a poukáže na jeho nevyhovující stav. Dne 10. května 2023 od 15:30 do 18:00 čeká návštěvníky kulturní program, přednášky, stánky s občerstvením i prezentace neziskových organizací.

„Od podzimu 2021 se společně se skupinou studentů zabýváme návrhy narevitalizacináměstí. V letošním roce chceme ukázat, že prostor se dá využít pro kulturní i sportovní aktivity, že může výrazně ožít. Snažíme se pokračovat v činnostech, které jednou povedou ke skutečné revitalizaci náměstí, nikoliv k drobným rekonstrukcím salámovou metodou. Aktuálně ve spolupráci s ČVUT v Děčíně připravujeme 3D model náměstí,“ hodnotí projekt učitel z děčínského gymnázia Martin Nosek.

Na happeningu se vystřídají umělci z děčínských škol. Vystoupí sbor Gymnázia Děčín, studentská kapela GDC band a studentka 4.ročníku Marika Trajerová, ze ZŠ Komenského ukáže své umění Naty Schiel. Hostem bude také kapela Yxes Joke ze ZŠ Na Stráni. Taneční umění předvedou děti z DDM Děčín. Muzika a tanec bude prokládán přednáškami, prohlédnout si budete moci také výstavu studentských návrhů náměstí z loňského roku.

Součástí happeningu bude také umístění nového outdoorového nábytku z europalet, které poskytla firma Horák. „Během celého roku jsme pracovali spolu s truhlářem na výrobě sezení. Máme čtyři lavice a dva stoly. Natírají je společně studenti gymnázia avrámci pracovních činnostížácize ZŠ Komenského. Jsou financovány z projektu, se kterým jsme vyhráli 1. místo v participativním rozpočtu města,“dodává Lukáš Lanč, další z členů týmu Gymnázia Děčín.

Happeningje financován z projektu Europe Goes Local Domu zahraničí spolupráce a z finančních prostředků Spolku rodičů při Gymnáziu Děčín. Výsledky projektu budou představeny na konci květnana Mezinárodní konferenci EGL ve švédském Stockholmu a na červnovém setkání v Bratislavě.

Kontakt:

Gymnázium Děčín, příspěvková organizace
Mgr. Bc. Martin Nosek, katedra zeměpisu
tel: 606226621
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.gymnaziumdc.cz

otoc

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru