• Maturanti ve Vídni
  Maturanti ve Vídni
 • Výměnný pobyt v Nantes
  Výměnný pobyt v Nantes
 • Kariérní den na Gymnáziu Děčín
  Kariérní den na Gymnáziu Děčín

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • Důležité termíny!
  DT - 1. - 2. 6. 2020; Ústní mat. zkoušky 15. 6. - 25. 6. 2020; Přijímací zkoušky 4leté - 8. 6. 2020 / 8leté - 9. 6. 2020 Přijímací zkoušky Pirna - 3. a 4. 6. 2020

První a druhé místo pro náš tým

H2AC4schools – Závody saských a českých škol PrOJETÍ světa elektromobility s vodíkem

Ve dnech 19. – 20. 5. se tým ve složení Karel Černý, Jakub Petrášek a Daniel Vogel zúčastnili finálního závodu modelů aut na vodíkový pohon, tentokrát pod záštitou TU Chemnitz. V předvečer vlastního klání se tým pod vedením Mgr. Petra Vlčka zúčastnil prohlídky univerzitních prostor následované společným programem, technickou přípravou a zkušební jízdou. V rámci těchto aktivit měli členové našeho týmu možnost prohloubit spolupráci a promyslet strategii se saskými partnery z Gymnázia Pennig. Sobota byla provázena pravou závodní atmosférou. Po technické kontrole autíčka závodní komisí a krátké prezentaci všech deseti česko-saských dvojtýmů, byl pětihodinový závod odstartován.  Zpočátku se němečtí spoluzávodníci drželi na prvním místě a náš tým v první pětce, což by při udržení takového stavu znamenalo 1. místo. Bohužel v půli závodu postihla naše saské partnery technická závada, která je připravila o suverénní vedení. Našemu týmu se vážnější problémy naštěstí vyhnuly a po návratu našeho partnerského týmu, se nám podařilo společnými silami dojet pro skvělé 2. místo v kategorii ENDURANCE. Tím jsme navázali na velký úspěch v předchozím přípravném závodu, kde jsme společně obsadili 1. místo. Cílem závodu nebylo pouze vyhrát na celkový počet kol, ale především jezdit tak, aby připravené palivo vydrželo na celý závod. To našemu týmu nečinilo problém a dokonce závod dokončil s 20% rezervou vodíku a tím získal cenné 1. místo v kategorii ENERGY. Náš partnerský tým zase zabodoval v kategorii DESIGN a INNOVATION a odnesl si dvakrát 1. místo za ručně vytvořený model karoserie a technická vylepšení.

Fotografie

 

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru