• Maturanti ve Vídni
  Maturanti ve Vídni
 • Výměnný pobyt v Nantes
  Výměnný pobyt v Nantes
 • Kariérní den na Gymnáziu Děčín
  Kariérní den na Gymnáziu Děčín

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • Důležité termíny!
  Dny otevřených dveří proběhnou 2. 12. 2020 v budově Gymnázia - čas a program bude upřesněn.

Gymnázium Děčín se připojilo k oslavám Děčínský listopad 30 let svobody

 1. listopadu všichni studenti Gymnázia Děčín naplňovali program Svoboda není zadarmo.

Různými formami se studenti seznamovali s životní realitou 70. a 80. let v ČSSR a s událostmi přelomového roku 1989. Své prožitky, vnímání situace a událostí svěřili studentům bývalí absolventi Gymnázia – aktéři z roku 1989, zakladatelé OF v Děčíně. Studenti měli možnost sledovat rok 89 očima běžného Děčíňana či přemýšlet o listopadových událostech spolu s historikem z filozofické fakulty. Setkání s pamětníky byla doplněna projekcí filmů a výstavou Život v období normalizace. Atmosféru doplňovaly dobové předměty, unikátní samizdatové tiskoviny, fotografie.

Studenti nižšího gymnázia si sami pro sebe vytvořili tematicky zaměřenou skupinovou práci, s jejímiž výsledky  se ostatní žáci mohou seznámit na chodbách školy.

Děkujeme srdečně všem, kteří nám pomohli tento den uskutečnit, a tím umožnit  studentům částečně zažít, co je to nesvoboda. Jedině tak  mohou ocenit a s  pochopením přijmout život ve svobodě.

Fotogalerie

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru