• Maturanti ve Vídni
  Maturanti ve Vídni
 • Výměnný pobyt v Nantes
  Výměnný pobyt v Nantes
 • Kariérní den na Gymnáziu Děčín
  Kariérní den na Gymnáziu Děčín

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • Důležité termíny!
  Novinky ve školním roce 20/21: Divadelní klub nižší gymnázium pondělí odpoledne Divadelní klub vyšší gymnázium úterý odpoledne Pěvecký sbor (NG i VG) čtvrtek odpoledne

VYUČUJÍCÍ ŠÁRKA OPATOVÁ STUDOVALA FINSKÝ VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM A NAVŠTÍVILA ŠKOLY VE FINSKU

V našem novém projektu BE IN - Insprace, Inovace a Internacionalizace vyjedou naši vyučující do 7 evropských zemí poznat blíže tamní školský systém, podívat so do škol a najít typy na inovace do naší školy a porovnat si rovněž náš český, potažmo systém naší školy se zahraničím.

Výjezdům na kurzy předcházelo studium všech zapojených učitelek a učitelů, členů anglické katedry, témat, která nás v projektu zajímají, např. talentované děti, autonomie učení se, hromadná výuka, žáci se speciálními potřebami, spolupráce školy s veřejností. Učitelé si na základě samostudia (z odborné literatury, online článků a videí, blogů vzdělávacích expertů a skupin) vytvořili prezentace a vzájemně se proškolili na dvou formálních setkáních.

 

První týdenní strukturovaný kurz, který organizuje renomovaná španělská agentura ENGLISH MATTERS, proběhl v říjnu v Helsinkách, hlavním městě Finska.

Šárka Opatová byla kurzu s více než 100 učiteli z celkem 10 evropských zemí. Všichni absolvovali přednášky na finskou historii, kulturu, neboť jsou pro pochopení školství zemi, důležité. Dále na přednáškách vystoupili finští vzdělavatelé a tři dny probíhaly návštěvy účastníků kurzu vybraných škol v Helsinkách a druhém největším městě Espoo.

Učitelé také vytvořili mezinárodní týmy a spolupracovali spolu na závěrečné prezentaci, kterou odprezentovali před všemi v sobotu, poslední den kurzu.

Instagramový deník projektu BE IN, kde najdete fotografie, které Šárka Opatová uveřejňovala během kurzu ve FINSKU:https://www.instagram.com/bein_gymnaziumdc/

 

 

Naposledy změněno pátek, 25 říjen 2019 08:50

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru