• Maturanti ve Vídni
  Maturanti ve Vídni
 • Výměnný pobyt v Nantes
  Výměnný pobyt v Nantes
 • Kariérní den na Gymnáziu Děčín
  Kariérní den na Gymnáziu Děčín

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • Důležité termíny!
  Novinky ve školním roce 20/21: Divadelní klub nižší gymnázium pondělí odpoledne Divadelní klub vyšší gymnázium úterý odpoledne Pěvecký sbor (NG i VG) čtvrtek odpoledne

Návštěva portugalských studentů na našem gymnáziu

Návštěva portugalských studentů na našem gymnáziu

V rámci akce EU 'Move2Learn, Learn2Move' naše gymnázium na konci kalendářního roku navštívili portugalští etwinneři - paní profesorka Leonor Marques a její tři studenti. Šlo o výměnnou akci etwinnerů z ukončeného projektu 'eMates'. Naši studenti absolvovali týden v Portugalsku v září - v Agrupamento de Escolas de Vilela, u Porta.

Kvůli věkovému limitu mohli přijet pouze tři portugalští studenti, i když hostili osm našich. Naši partneři k nám cestovali přes Drážďany. Stejně jako nám jim letenky hradilo Move2Learn. Do Děčína pak v sobotní podvečer přijeli vlakem. Nedělní program zajišťovali hostitelé. Studenti se vydali na prohlídku Děčína nebo do Teplic na výrobu vánočních ozdob. Vyučující Leonor ukázaly naše vyučující angličtiny pevnost Königstein a poté ji vzaly na krásný večerní houslový koncert na zámek, kde vystupovali i naši studenti.

V pondělí byli přivítáni na radnici panem Smíškem, následovalo přijetí a uvítání Portugalců na naší škole paní ředitelkou Lenkou Holubcová společně s paní zástupkyní Hanou Brádkovou. Dopoledne se Portugalci aktivně účastnili výuky a odpoledne navštívili zámek, kde je v anglickém jazyce provedl student Michal Douša. Večeře byla v české restauraci Radnici. V úterý byl výlet na Pravčickou bránu díky nepřízni počasí nahrazen výletem do Ústí nad Labem s návštěvou muzea a výstav, např. k 100. výročí založení Československa. Studenti se vyjeli lanovkou na Komáří vížku. Ve středu se konal výlet do Drážďan. V galerii Zwinger se jim velmi líbila výstava starých mistrů. Poté zamířili na vánoční trh, kde mohli vidět tradiční štoly, ozdoby, např. louskáčky, a nádherné stánky s pohádkovými motivy. Čtvrtek patřil highligtu, tedy našemu hlavnímu městu, Praze. Naši partneři zhlédli Pražský hrad, absolvovali prohlídku Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha a Vladislavský sál, zašli do baziliky sv. Jiří a na tamější vánoční trh a do Zlaté uličky. Dále přes Nerudovu ulici do kostela s Pražským Jezulátkem, které si portugalští studenti i paní Leonor přáli vidět. Měli dokonce za úkol nakoupit figurky slavného Jezulátka pro rodinné členy. A pak už následoval Karlův most, Staroměstské náměstí, Prašná brána a nakonec Palladium, kde se mohli navečeřet.

Během týdne byli studenti portugalské výpravy ubytováni v rodinách našich studentů a paní profesorka Leonor v rodině paní profesorky Kmochové. Komunikace probíhala společně v anglickém jazyce. Celá akce byla velmi zajímavá a přínosná.

Děkujeme všem, kteří se do ní zapojili. Zvláštní poděkování za hostitelství paní Leonor a jejích studentů patří paní profesorce Kmochové, Andree a Anetě Joščákovým, Filipovi Lipenskému a Pavlu Kostincovi. Doprovodných akcí se pak účastnili v rámci možností i ostatní etwineři: Radka Bérová, Klára Šidlofová, Zuzana Nguyen a Vanesa Velozo.

FOTOGRAFIE zde: https://drive.google.com/open?id=1vdZFwloeoSxktiUfRtKRDln5k3d3utXR

CENA VÉVODY Z EDINBURGHU

Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti, schopnosti a posílit vytrvalost a samostatnost.

Více informací

eTWINNING

Aktivita Evropské komise zaměřenou na online spolupráci mezi učiteli, skupinami žáků a školami v rámci krátkých i dlouhodobých projektů

Více informací

FOTOGALERIE

Fotografie ze školních akcí, naší školy, výletu a to i do zahraničí. To najdete přímo zde. Prohlíděnte si zde rozsáhlou foto sbírku naší školy...

Více informací

Nahoru